Shrnutí 3. ročníku AWT

11. 11. 19

Náš tradiční seminář Annual Winter Training proběhl 7. listopadu 2019. V oblíbených prostorách hotelu Holiday Inn Prague Airport jsme přivítali zástupce leteckých společností a zaměřili jsme se na novinky v odvětví.

Jak akci hodnotíme my a jak její účastníci? Například takto:

  „Ale bolo super, som moc rada, že sme sa mohli zúčastniť, úprimne predbehlo to všetky moje očakávania a budeme veľmi radi, ak by bola táto príležitosť aj budúci rok“

Stanislava Lagová Hužovičová, ELITE JET s.r.o.

Jsme moc rádi za takováto slova, děkujeme.

Ohlédnutí za AWT 2019

Mezi připravenými tématy byly tento rok například i novinky v činnosti Úřadu pro civilní letectví, které prezentoval ředitel ÚCL, Ing. David Jágr. Cílem jeho prezentace byla otevřenost úřadu vůči všem subjektům a snaha o konstruktivní diskuzi při řešení problémů.

Pan Ing. Michal Pazourek, ze společnosti ABS jets, a.s., prezentoval specifika OCC u provozovatelů Business Aviation a pan Bc. Marek Andrejs, ze společnosti Smartwings a.s., se věnoval aktuálnímu problému s provozováním Boeing 737-8 MAX.

Věnovali jsme se také meteorologii a jejímu vlivu na plánování, problematice cost indexu a jeho využití v praxi, únosnosti VPD a pojížděcích drah. Vzhledem k nastupující zimě, velkou pozornost vzbudila prezentace kapitána Ing. Jana Zemánka ze společnosti Smartwings a.s., který se z praktického hlediska věnoval procedurám cold weather operations.  Stejně jako v minulém ročníku měl zajímavou prezentaci Ing. Robert Rajtmajer, který díky svým zkušenostem v Armádě objasnil specifika letového provozu ve válečné zóně a IFR létání s vrtulníky. Na závěr se Ing. Tomáš Duka – metodik ŘLP, zaměřil na sjednocení terminologie RNAV a RNP.

Všichni účastníci měli možnost sdílet své problémy z praxe nejen s přítomnými přednášejícími odborníky, ale i s kolegy z jiných společností.

Podle odpovědí na celkovou spokojenost můžeme říci, že jsme laťku na příští rok posunuli opět výše. Více jak 90 % účastníků hodnotilo spokojenost s konferencí známkou 1 a maximální spokojenost byla také s organizací konference, připravenými materiály a servisem.

I když účastníci byli z rozdílných typů provozu, kdy je problematické vyjít vstříc všem požadavkům na témata, podařilo se nám sestavit konferenci tak, že průměrné hodnocení od všech účastníků na přínos témat pro praxi činí 1,6. Ještě lépe si vedli naši školitelé a přednášející, kteří byli ohodnoceni průměrnou známkou 1,3.

Děkujeme všem účastníkům za účast, školitelům a kolegům za pomoc při přípravě této akce a těšíme se na vás při dalším, 4. ročníku AWT v roce 2020!