DSA – hodnocení používání NAVsystemu pro plánování letů

14. 01. 19

Společnost DSA a.s. se rozhodla po provedení výběru pro používání systému NAV System pro plánování letů od společnosti NAV Flight Services s.r.o.

Nav System přinesl naší společnosti několik změn, díky kterým byla zvýšena efektivita práce, bezpečnost letového provozu a v neposlední řadě i ekonomika provozu.

Za hlavní výhody dnes považujeme přesný model spotřeby paliva a možnost optimalizace trasy. Systém připraví trasu letu podle požadavku dispečera nebo kapitána letu. Při ovládání je intuitivní a po celou dobu používání téměř dvou let se nestalo, že by systém nebyl funkční.

Dsa vrtulník

Velice si vážíme i spolupráce s firmou NAV Flight Service při plnění našich požadavků na individualizaci OFP, což je naprostý nadstandard oproti konkurenčním systémům. V dnešní době systém plánování používáme nejen pro plánování letů obchodní letecké dopravy, ale také pro lety naší letecké školy.

Za společnost DSA a.s. mohu používání NAVsystem doporučit všem provozovatelům obchodní letecké dopravy, ale také provozovatelům v rámci všeobecného letectví.

S pozdravem a přáním mnoha spokojených klientů

Martin Hejra

letový ředitel společnosti DSA a.s.